Aktuality

Aktuality

Drahlov si odváží další náklad, tentokrát z Nové Hradečné

Něco je špatně a bude asi těžké to "něco" pojmenovat a hlavně změnit. I takovou větou můžeme začít náš článek, který by se měl věnovat dění na fotbalovém hřišti v Nové Hradečné, kam zajížděli naši hráči k dalšímu venkovnímu utkání. Bohužel přiblížit to, co se v neděli odehrávalo na zeleném pažitu, je pro Drahlováka (za kterého se považuji) velice těžké. Naši borci padli opět s týmem, který ani v nejmenším nepřesahoval možnosti drahlovského mužstva a co víc, v mnoha ohledech byl horší. Jenže co neměli domácí po fotbalové stránce, to nahradili bojovností, nasazením a aktivitou. A to jsou atributy, které k úspěchu mnohdy stačí a v neděli se to jen potvrdilo. Znovu jsme dostali lekci a znovu si můžeme vyčítat, konečný výsledek. Nová Hradečná nám uštědřila potupnou porážku 5 : 0 a nebýt neschopnosti domácích útočníků, kteří ve druhém poločase šestkrát neproměnili 1000% šanci, mohl být výsledek klidně opět dvoumístný. Ano, chyběla řada hráčů základní sestavy (z různých důvodů, o kterých se raději rozepisovat nebudeme), ale to není omluva. To k fotbalu prostě patří. Hráči, kteří nastoupí do utkání, v něm musí nechat vše. Odevzdat se ze všech sil, vydat ze sebe maximum. Jenže někteří naši hráči jsou myšlenkami úplně jinde než na hřišti, druzí žijí z úspěchů nedávno i dávno minulých a další se už možná vidí v jiných týmech ve vyšších soutěžích. Možná. Ať tak či tak, výkon našich borců v neděli byl ostudný, zbabělý a místy až trapný. Rádi bychom zakončili článek optimisticky jako vždy, ale dnes ne. Dnes musíme apelovat na vedení klubu, aby v zimní pauze vymyslelo co a jak bude v drahlovském fotbale dál, aby se neopakovala podobná vystoupení :-(


Drahlov uhájil domácí neporazitelnost

Naposledy v letošním kalendářním roce měli možnost vidět drahlovští fanoušci své borce na domácím hřišti. Našim soupeřem byli hráči z Jívové, kteří ještě v loňské sezóně hráli vyšší soutěž. V průběhu té letošní, je však doprovázejí nevyrovnané výkony a ani náhodou nevypadají jako celek, který se o rok dříve pral se silnějšími týmy ve III. třídě OFS. Díky tomu tak okupují spíše nižší patra tabulky a na své lepší "včerejšky" pouze vzpomínají. Drahlov je na tom, co do vyrovnanosti výkonů, velice podobně, a tak se očekávalo napínavé a zajímavé utkání. Bohužel ihned po příjezdu hostí, bylo patrné, že soupeř bude značně oslabený, neboť na jeho soupisce figurovalo jen deset hráčů. Od úvodního hvizdu pak bylo jasné, kdo bude na hřišti kralovat. Tlaku domácích Jívová jen těžko odolávala a výsledkem všeho byla první branka, kterou vstřelil Fiala a to běžela teprve 4 minuta. Když se o jedenáct minut později prosadil Vyvážil a za další čtvrthodinu ještě Nakládal, odcházelo se do šaten za velice příznivého stavu 3 : 0 pro naše borce. Druhá půle začala stejně jako ta první. Tedy aktivní hrou FCD a brzkou brankou v síti hostů. Druhý poločas měl jen jediného střelce a tím byl Petr Vyvážil, který se prosadil hned třikrát a hlavně díky jeho příspěvku zůstaly tři body v Drahlově. V domácím prostředí tak naši hráči ani jednou neprohráli a patří tak k nejlepším v celé soutěži. Bohužel na hřištích soupeřů je to malinko jiná písnička. Příští víkend zajíždíme na hřiště Newcastlu (Nové Hradečné :-) ), následovat bude ještě jarní předehrávka ve Střeni a potom již dlouhá pauza. Popřejme našim hráčům štěstí v posledních představeních a doufejme v plné bodové zisky. 


Další prohra, další mizérie a opět krize

Drahlov zaváhal v Tršicích. I tak by se dal tento článek zahájit a bylo by tím řečeno vše. Naši borci opět předvádějí, stejně jako v minulých sezónách, výkony jako na houpačce. Kde hledat chybu? Těžko říct. Možná v hlavách hráčů, možná v trenérech, možná u vedení klubu. Ať tak či onak, je potřeba se zamyslet a z dosavadního průběhu sezóny vyvodit důsledky. Pravdou je, že do Tršic vyjížděli naši značně oslabeni, neboť s týmem neodcestovala hned trojice hráčů základní sestavy. Konkrétně Fiala, Němčák a Čaník. První dva jmenovaní byli na dovolené a Čaníka trápí zranění kolene. Jistě, že zrovna tito tři hráči jsou velice platní, ale v žádném případě jejich neúčast nemůže být výmluvou pro neúspěch. Náš tým má kvalitu, kterou ovšem z nějakého důvodu nedokáže opakovaně ukazovat. Stačí si vzpomenout na utkání v Hodolanech a porovnat jej s posledním odehraným zápasem a najdete stovku rozdílů ve výkonu. V Tršicích se jednalo o vyrovnaný zápas. Což na jednu stranu jistě potěší, ale uvědomme si, že jsme odehráli vyrovnaný zápas proti týmu, který měl v dosavadním průběhu soutěže pouze šest bodů. No a bohužel další tři si hráči TJ připsali proti Drahlovu. Utkání totiž rozhodla jediná branka, kterou vstřelil v 63 minutě Jeřábek. Co bude dál? To je další otázka, na kterou neznáme odpověď. Teď nás čeká Jiříkov a po něm již nejlepší týmy v soutěži. Uvidíme, jak moc se našim borcům bude dařit a zda herní krizi překonají. 


Sobota patřila v Drahlově fotbalu

V sobotu 23.9. se na domácím hřišti představili dorostenci a muži. Bylo to vůbec poprvé od obnovení mládežnického týmu, kdy se diváci mohli plně věnovat dvěma utkáním jdoucím ihned po sobě. Nejprve patřila travnatá plocha juniorům, kterým los okresního přeboru přiřknul nelehkého soupeře a tím byl SOKOL Bedihošť. Hostujícímu celku patřilo perfektní druhé místo a tak o volbě favorita před utkáním nemohla být vůbec řeč. Jenže jak už víme (a už jsme i dříve psali) papír je jedna věc a realita věc druhá. Naši kluci se tabulkových předpokladů nezalekli a byli "Beďáku" více než důstojným protivníkem. Dokonce v určitých fázích utkání svého soupeře přehrávali. Bohužel gólovou přetahovanou nakonec k tříbodovému zisku nedotáhli. Utkání totiž v základní hrací době vítěze nemělo a na řadu přišly pokutové kopy. V těch mělo bohužel pro domácí více štěstí hostující mužstvo, a tak si z Drahlova odváží do Bedihoště bod navíc. Na ukazateli skóre tak při odchodu do šaten svítilo skóre 3 : 4. Za naše barvy se postupně prosadili Dokoupil, Protivánek a Minx. Na jednu stranu je škoda těsné porážky, ale na tu druhou je potřeba říci, že naši dorostenci se v každém utkání zlepšují a jejich pracovitost v tréninku se na hřišti stále více projevuje. 

V 15 : 30 vyběhlo na zelený pažit naše ÁČKO  a společně  s ním také hráči SOKOLA Moravská Huzová. Hostům se zatím v sezóně nevede tak, jak by si asi přáli a bez jediného bodu se krčí na posledním místě tabulky. Bohužel nebyli v tomto utkání jediní, kdo si představoval lepší umístění v tabulce. Drahlovští okupovali šestou příčku, což je daleko za očekáváním a přáním nejen hráčů a vedení, ale také nejednoho fanouška. Navíc po hrůzostrašném výkonu z minulého kola, kdy jim byla uštědřena lekce od podprůměrných Hnojic, se více než hezké utkání, očekávala bitva o každý kousek hřiště. A skutečně tomu tak bylo. Na našich hráčích byla vidět od úvodního hvizdu nervozita, která se po většinu utkání projevovala především v nepřesných přihrávkách a o jejich kvalitním dotažení ani nemluvě. Kupodivu nic na tom nezměnily ani dvě rychlé branky ze šesté a sedmé minuty. To se prosadil nejprve Vyvážil a po něm z pokutového kopu Čaník. Jediným štěstím pro domácí bylo, že Moravská Huzová opravdu nedisponuje mužstvem, které by bylo konkurence schopné a dokázalo hrát s našim mužstvem vyrovnanou partii. Domácí se prosadili do poločasu ještě dvakrát když v 18 minutě vykoupal obrnu i s gólmanem Čaník a o dvě minuty na to se prosadil Nakládal. Varovný prst na domácí vytasil Lukeš, který snad svojí brankou křesal jiskřičku naděje, ale ve vlhkém sobotním odpoledni to bylo bohudík k ničemu. Do druhé půle postavil domácí lodivod Řezníček, který mimochodem koučoval své poslední utkání na lavičce Drahlova, hned tři dorostence a hra tímto tahem byla značně poznamenána. Nepřesností přibylo a proto se skóre už nijak dramaticky neměnilo i když k tomu příležitostí bylo dost. Za drahlovské barvy se prosadil už jen Vyvážil a za hosty podruhé Lukeš. Z nezajímavého utkání si odnášíme tři body, což je jistě pozitivní. Co však budí trochu nejistoty je fakt, že výkony borců v zelenobílých dresech mají klesající tendenci. Na některých je opět znát, že po vyhraném utkání si přenášejí pocit toho, "že teď už se nemůže nic stát a vyhrávat se bude pořád a automaticky" i do dalšího utkání a potom to dopadá tak, jako v Hnojicích nebo teď v sobotu s Moravskou Huzovou. Věříme v sílu našeho týmu a držíme hráčům palce. Čeká je ještě spousta těžkých zápasů, ve kterých bude koncentrace na výkon maximálně důležitá. Přejme týmu i trenéru Řehákovi pevné nervy a mnoho zdaru do dalších utkání. Budou to jistě potřebovat a doufejme, že se jim dobře povede.  


Drohlov přehrál Pňovice 

Tropické teploty posledních dní přímo nabádají k lenošení u vody a ke krásnému nic nedělání. Možná jen blázen by hledal jinou aktivitu a o fyzické ani nemluvě. Jenže kolotoč fotbalových soutěží se roztočil a zastaví jej až zimní přestávka, což znamená jediné - další víkend, další zápasové kolo a plná drahlovská "aréna". Naši borci se netradičně v neděli postavili hráčům z Pňovic. Ti jsou nováčkem v naší soutěži a jejich tým je složený především z hráčů, kteří jsou věkem ještě dorostenci. Mají před sebou jistě zajímavou budoucnost. Ale kdo by se staral o budoucnost že? Hrálo se teď, hrálo se v Drahlově a Pňovický "B" - tým dostal pět branek. Ale pojďme postupně. Naši hráči se snaží prezentovat kombinační hrou, což se jim stále více daří a i tentokrát byla jejich snaha patrná od prvních minut. Krátké přihrávky střídaly dlouhé pasy do křídel na rozběhnuté záložníky, z čehož pramenilo množství slibných příležitostí. V patnácté minutě se poprvé trefil domácí kanonýr Čaník a jak tomu v jeho případě bývá, nebylo to naposledy. Hosté odpověděli ve 22 minutě, kdy nedůraz Kowalczuka u postranní čáry a následné protesty a nesoustředěnost Bartoška, potrestal Javůrek. Drahlovské však tento momentální výpadek nikterak nepoznamenal a ve 29 minutě si díky důrazu  Čaníka, vzali vedení zpět. O necelých deset minut později se po perfektně zahraném rohovém kopu prosadil Bartošek a náskok byl rázem dvoubrankový. Ten kdo zažil minulý týden utkání v Hodolanech, jistě zavzpomínal na dvoubrankové vedení a následnou ztrátu všech bodů. Tentokráte se ale nic podobného neopakovalo. Ve 43 minutě skóroval opět Čaník a stanovil poločasový výsledek na 4:1 pro Drahlov. Do druhé půle opět vstoupili lépe domácí a zvýšili na 5:1. To běžela 48 minuta střelcem byl opět Petr Čaník. Nutno říct, že naši hráči ve druhém poločase ubrali na tempu a mnohdy se dosti nepochopitelně pouštěli do debat s rozhodčím, což nemá rád žádný ze sudích na celém světě. Ale i tak, měli borci v zelených dresech (tradiční barva našich dresů :-) ) utkání pod kontrolou a nic na tom nezměnila ani branka hostujícího Čepa, který potrestal nedorozumění mezi Líňou a brankářem Vraštilem a snížil tak na konečných 5:2. Skóre se mohlo ve prospěch domácích ještě několikrát změnit, ale žádná z dalších šancí, byť třeba vyložených, se již neujala. Pohledné utkání, za parného počasí, před tradičně krásnou návštěvou, ovládli zaslouženě drahlovští a připsali si tři body do tabulky soutěže. Na závěr je ještě třeba zmínit, že na soupisce "A" mužstva se objevil nový hráč a tím byl Jakub Zemánek, kterého si trenér Řezníček půjčil z dorostu. Zemi si nevedl vůbec špatně a jistě bude příslibem pro drahlovský fotbal do budoucna. Stejně jako všichni hráči v jeho věku, kteří od příštího týdne startují svoji soutěž a budou reprezentovat náš klub v dorostenecké soutěži. Přejeme nejen jim, ale i celému drahlovskému fotbalu mnoho úspěchů. 


Ani vedení o dvě branky body nepřineslo

Příznivci drahlovské kopané se dočkali zahájení nové fotbalové sezóny. Čekání na ni bylo poměrně krátké, neboť první utkání se hrálo již 5. 8. a hráči FC si v něm na domácím hřišti celkem snadno poradili se Stření. Pro druhé kolo nám však los určil soupeře, který byl trochu jiné kafe než ona Střeň. Pokud bychom chtěli přirovnat oba týmy ke kávě, tak Střeň byla bekofeinovka a Hodolany pořádné preso. Asi takový rozdíl panoval mezi oběma mužstvy. Na olomouckém předměstí se hraje velice dobrý fotbal a místní "A" mužstvo pro letošní rok postoupilo do I.A třídy olomouckého kraje, což pochopitelně udává kvalitu celého oddílu a ukazuje na kvalitní práci v něm. Proto se před zahájením zápasu mohla nabízet otázka, kolik hráčů z prvního týmu nastoupí proti drahlovským. Díky tom, že domácí "A" i "B" hráli v neděli ("A" venkovní utkání), dával tento fakt naději, že proti našim hráčů nastoupí složenina starších, pupkatých borců, kteří mají nejlepší fotbalová léta za sebou a jdou si jen zahrát fotbal. Opak byl však pravdou. V neděli v Hodolanech vyběhl proti Drahlovu na trávník velice silný tým, v jehož řadách bylo několik hráčů, kteří nastupovali v divizi, žákovských či dorosteneckých ligách nebo vůbec ve vyšších soutěžích. Domácí v tomto složení by jistě velice slušně konkurovali kterémukoliv týmu z vyšších soutěží. Přesto všechno se naši borci silného soupeře nezalekli a už v jedenácté minutě slavili první branku. Trefil se Vyvážil. Naše radost však netrvala dlouho, neboť o čtyři minuty později srovnal Sedlák. Přesto první poločas výsledkově pařil Drahlovu. To když ve 39 minutě střídal Dokoupil Vavryse a ihned se zapsal mezi střelce. Takže po čtyřiceti minutách byl stav 2:1 pro FCD a pro domácí mohlo být ještě hůř, protože ve 43 minutě unikl po křídle Slíva, perfektně našel Dokoupila, který však svůj únik neproměnil a nastřelil pouze domácího brankáře. Druhá půle začala opět lépe pro naše barvy. Krásnou Vyvážilovu akci po levém křídle a následném centru zakončil Čaník a rázem byl náskok dvoubrankový a domácí tým se zdál být značně nalomený. Hodolanům se v tuto chvíli lehce zadrhnul motor a jejich hra byla neučesaná a zdálo se, že by Drahlov mohl dotáhnout utkání k tříbodovému zisku. Bohužel se ukázalo, jak je fotbal pro jedno mužstvo krásný a pro druhé krutý. Domácím se totiž povedl obrat snů a díky třem slepeným a v podstatě náhodným brankám, utkání otočili. V 59, 62 a 65 minutě vypustili Selucký, Jílek a Pospíšil střely nestřely, které ovšem neomylně zapadly za Coufalova záda. Tři plachťáci v rozmezí šesti minut rozhodli o tom, že Drahlov si z Hodolan neodveze ani bod. Co na tom, že ani jedna ze tří branek nebyla nijak vypracovaná. Prostě střela zapadla vždy tam kam měla a HOTOVO. Drahlov si tak po odvážném výkonu neveze z Hodolan ani bod. Možnost reparátu budou mít naši hráči na domácím hřišti netradičně v neděli 20. 8. kdy od 16:30 hostíme nováčka z Pňovic (jedná se o tým Pňovice "B"). Naši hráči si zaslouží podporu fanoušků, a tak věříme, že si spousta z nich najde cestu k drahlovskému hřišti i v neděli. 


Závěrečný debakl

K poslednímu utkání v sezóně zajížděli hráči Drahlova do Huzové. Dle všech předpokladů mělo jít o vyrovnaný zápas, neboť oba týmy se nacházely v horních patrech tabulky s podobným bodovým ziskem a podobným skóre. Navíc v jejich řadách nastupují dva nejlepší střelci soutěže. Na straně domácích Onyshchenko a na straně hostů Čaník. Realita však byla odlišná od papírových předpokladů a diváci, kteří se do Huzové vydali právě s vidinou vyrovnaného utkání, kde se hráči budou přetahovat o každý míč a bojovat o každý metr hrací plochy, museli být po prvním poločase lehce rozladěni. Nebudeme dlouze rozepisovat kdo kdy střílel, kdo se kdy ocitnul v jaké šanci, protože by to bylo zbytečné. Drahlovští schytali v Huzové ostudný debakl 10 : 1, který režíroval pouze a jenom jeden hráč. Tím byl nezastavitelný Volodymyr Onyshchenko. Každý dlouhý míč směřoval na něj a on téměř všechny bravurně poslal tam, kam patří. Sám dal šest branek a na další dvě možná tři ještě přihrál nebo je svoji hrou vypracoval. Zaslouženě tak posunul domácí k jasnému vítězství a k postupu do vyšší soutěže. Bylo by velice snadné ukazovat na jednoho viníka tohoto neúspěchu. Mohli bychom se ptát, proč dostal Coufal deset branek, proč byl vyloučený Nakládal, proč se neprosadil ostrostřelec Čaník, proč bylo v sobotu to či ono tak jak bylo. Jenže hledat jednoho, který by byl zodpovědný za tento debakl nelze a po pravdě by to bylo hrubě nefér. Fotbal je týmová hra, kterou v jednu chvíli hraje jedenáct hráčů jednoho mužstva proti jedenácti stejně naladěným jedincům mužstva druhého. Takže onen debakl je věcí společnou. Tým FC Drahlov schytal nálož a jen a pouze tým FC Drahlov je vinen tím, že utkání dopadlo tak jak dopadlo. Zápasy, kdy dostanete bídu (výraz pro vysokou prohru) a kdy se vám na hřišti nedaří vůbec nic, jsou stejně důležité jako ty, ve kterých hrajete výborně. Podstatné je najít si ponaučení, v tréninku se věnovat věcem, které nejsou optimální a hlavně hodit prohru za hlavu, ale nezapomenout. V posledním článku hodnotícím vystupování našeho A-týmu ve IV. třídě mi dovolte, abych poděkoval všem hráčům za předvedené výkony, trenérovi za obětavost, panu Gregůrkovi za tvorbu přehledných statistik a hlavně divákům a fanouškům, kteří byli po celou sezónu neskuteční a byli s mužstvem v dobrém i zlém. A pokud mají jiná mužstva slogany, které charakterizují vztah jejich příznivců k týmu, tak v Drahlově včera vzniklo pojmenování, které zní: "DRAHLOVSKÉ SRDÍČKO" (autor: Marek Rozsypal, 2023, třetí sedačka v autobuse při cestě z utkání po čtyřech pivech :-) ) a to myslím vystihuje vše. Na úplný závěr popřejme hráčům do další sezóny mnoho úspěchů a spokojenosti nejen na hřišti, ale i mimo něj a hlavně pevné zdraví.  


Drahlov přehrál Hodolany a je třetí

V horkém nedělním odpoledni zajížděli naši hráči na hřiště hodolanské Sigmy. Domácí se nacházeli o jedinou příčku nad Drahlovem a jejich postavení a předváděné výkony jistě budily u drahlovských respekt. Utkání dvou vyrovnaných týmů začalo pomalou oťukávanou, kterou přerušila povedená akce ze sedmé minuty. V té se totiž poprvé v sezóně prosadil Němčák a Drahlov vedl. Ovšem po této brance se hra opět vrátila k již zmíněné oťukávčce. Domácí se snažili hodně kombinovat, držet míč a zakládat nebezpečné akce. Bohužel pro ně jim vše vycházelo až na poslední fázi. Tedy přechod do útoku. V týmu Hodolan se nenašel žádný z útočníků, který by míč převzal, podržel a třeba i ohrozil Coufala v brance. Poločas pomalu plynul a naši hráči se čas od času dostali k zakončení, které však končilo mimo branku nebo na domácím brankáři Kopečném. Nejlepší mušku v první polovině utkání měl Němčák, který se ve 32 minutě prosadil podruhé v utkání (a také v sezóně) a stanovil tak poločasový výsledek na 2 : 0 pro hostující celek. Pokud jsme označili první poločas za opatrný, tak druhá půle byla úplně něco jiného. Ihned po zahájení, začali naši hráči domácí tým vysoko napadat a výsledkem jejich snažení bylo množství vybojovaných míčů. Po jednom z úspěšných ataků, se prosadil drahlovský ostrostřelec Čaník. Konkrétně běžela 49 minuta na domácím celku bylo patrné, že si s výkonem Drahlova neví rady. Dotěrná hra hostujících útočníků, podporovaná záložní řadou, dělala Hodolanům veliké problémy a pokud k tomu všemu přidáme ještě bezchybnou hru čtyř obránců, tak nám vychází, že druhá půle jednoznačně patřila našim borcům. Hráli nátlakový fotbal s rychlým přechodem do útoku a výsledkem jejich snažení byla druhá branka Petra Čaníka v utkání (67 minuta) a také premiérová trefa pro Filipa Slívu (73 minuta). Možná vůbec nejlepší utkání v sezóně přineslo našim borcům další tři body a posunulo je na třetí místo v tabulce. Ještě však není konec a teprve dva poslední zápasy nás opravdu prověří a ukáží, jak na tom skutečně jsme. První zkoušku obstará vedoucí mužstvo z Mladějovic, které na naše hřiště zavítá netradičně v neděli 11. 6. a o týden později zajíždíme k poslednímu utkání jarní části do Huzové, která se nachází na druhém místě. Naši hráči teď předvádí velice dobré výkony a po zásluze stoupají tabulkou výše. Škoda jen několika zbytečně prohraných nebo zremizovaných zápasů. Pohled na konečné pořadí tak mohl být ještě příjemnější. 


Rozjetý Drahlov převálcoval Kolos 

Ve fotbalovém světě, a to i v tom pralesním, jste mnohdy svědkem situací, které se vám na nějaký čas vryjí do paměti a po určitou dobu tam zůstanou. V sobotu 27. 5. se na fotbalovém hřišti v Drahlově odehrálo utkání, které svým charakterem výše popsané naplňuje bezezbytku. Spousta branek a především one man show Petra Čaníka, to jsou skutečnosti, které si budou diváci ještě nějakou dobu pamatovat. Celý zápas byl v podstatě jednostrannou záležitostí, kde hlavní roli hrálo naše mužstvo. Od prvních minut to byli právě naši hráči, kteří udávali tempo a ráz hry a již ve třetí minutě se radovali z prvního gólu. Střelcem byl Řezníček, ke kterému propadl Fialou centrovaný míč. V deváté minutě nařídil hlavní sudí penaltu pro domácí a při jejím zahrávání začal své brankové představení Čaník. Trefil se poprvé, ale zdaleka ne naposledy. Do poločasu to stihl ještě jednou (ve 41 minutě) a do kabin se odcházelo za příznivého stavu 3 : 0 pro domácí. Nejednoho diváka jistě zajímalo, jak se budou naši borci prezentovat ve druhé části hry a jistě také pár jedinců napadlo, že jim drahlovští připraví tradiční drama druhé půle. Jenže, světe div se, drama se nekonalo. Jiříkov, který zřejmě již po cestě k utkání někde u Šternberka prohrával o dvě branky, působil odevzdaným dojmem a jediné na co se hostující hráči zmohli, bylo neustálé kritizování výroků rozhodčích. A protože naši nastoupili do druhého poločasu plně soustředěni, nemůžeme být překvapeni, když po utkání svítil na světelné tabuli výsledek 7 : 0. Jestliže jsme na úvod našeho článku hovořili o výjimečnosti sobotního utkání, tak právě teď přichází chvíle, kdy je třeba tuto myšlenku trochu vysvětlit. První, co lze označit za pozoruhodné, je sedm vstřelených branek na domácím hřišti a žádná neobdržená. Nejplodnější zápas v sezóně vůbec, podtržený výbornou defenzivní činností obrany v čele s Coufalem. A druhé, co je jednoznačně pozoruhodným, je jeho hlavní hrdina. Petr Čaník ze sedmi tref obstaral šest a především jeho přičiněním se tento zápas stal památným. Alespoň na nějaký čas. Navíc svým počinem si Čaňa upevnil místo na výsluní střelců v celém olomouckém okrese. Potvrdilo se, že drahlovské výkony mají stoupající tendenci a porazit takového soupeře, jakým byl Jiříkov, bylo povinností, jež hráči splnili na výbornou. Je však třeba říct, že ukazatelem kvality a úspěšnosti pro náš tým by neměl být výkon proti slabým soupeřům, ale naopak proti těm nejsilnějším. Proto právě následující trojutkání s těmi nejlepšími v soutěži ukáže, jakou kvalitu opravdu máme a zda budeme schopni v případě postupu obstát ve vyšší soutěži. My věříme, že stejně jako se našim hráčům vedlo v sobotu, se jim povede také v následujících třech týdnech a přímá konfrontace s nejlepšími dopadne pro náš tým dobře.   


Důležité vítězství v Lutíně

Když se hráči chystají k utkání a ví, že je čeká tým, který má za svým názvem označení "B", nikdy pořádně netuší, kdo proti nim vyběhne. Velice často se totiž stává, že za onen "B"- tým nastoupí několik hráčů z "A" týmu, což jednoduše znamená, že kvalitativně se dané mužstvo posouvá na vyšší úroveň. Proč? Je to jednoduché. Naše mužstvo hraje nejnižší soutěž vůbec a pokud hraje proti jakémukoliv béčku, které si přizve hráče z prvního týmu, je jasné, že jsou to hráči z vyšší soutěže a to může znamenat obrovský rozdíl ve výkonnosti celého mužstva. Lutín, kam Drahlov zajížděl v sobotu, má své první mužstvo dokonce v krajském přeboru, což je o pět soutěží výše. Proto hned ta první myšlenka o tom, že vlastně drahlovští až do úvodního hvizdu nevěděli, co je na hřišti čeká. Nebudeme dál chodit kolem horké kaše a přiznáme, že tentokrát se v sestavě domácích nenacházel nikdo z "A" - týmu a pokud tam byl, velice dobře se maskoval. Můžeme totiž s absolutně klidným svědomím napsat, že hráči z Drahlova, byli po celé utkání lepším týmem a to ve všech ohledech. Vytvářeli si šance, hráli zodpovědně a takřka bezchybně v obraně a vše podpořil tradičně dobrým výkonem brankář Coufal. Suma sumárum, kdo zavítal na Lutínský stadion, musel se fotbalem dobře bavit. Hrálo se hezké utkání na hezkém hřišti, v hezkém počasí a pro hodně lidí. Jako první se v Lutíně radovali hosté, to když Čaník zahrál trestný kop a Nákládal dotlačil míč za domácího brankáře. Bohužel tato branka ještě nemohla být uznána, protože jí předcházel faul na bránícího Zdřálka a tak první oslava ze vstřeleného gólu musela ještě chvíli počkat. Domácí moc příležitostí neměli. Nejaktivnějším hráčem byl rychlík Riabchenko na pravé straně, ale byl vždy tak rychlý, že míč jeho nohám mnohdy nestíhal. Drahlovským hrály velice dobře obě útočné strany. Jak Vavrys, tak i Němčák se činili a velice dobře a neúnavně doplňovali Čaníka s Řezníčkem v útoku. Oba naši hrotový hráči tak měli poměrně dost šancí. Především pak Řezníček, který za celé utkání zahodil šest vyložených šancí!!! Nejen hráči, ale jistě i diváci byli zklamaní, že první poločas, nepřinesl žádnou branku. To druhá půle byla na góly bohatší. O první se postaral Lutínský Brázdil v 55 minutě, to když unikl po pravé straně Riabchenko, nacentroval do vápna a v něm se domácí útočník prosadil. Jenže prakticky ihned po rozehrávce, se drahlovští tlačili do útoku a výsledkem jejich snažení byla vyrovnávací branka Nakládala. Ten se trefil z poza šestnáctky střelou k tyči a začínalo se od znova. O pár minut později dostal pod tlak domácí obranu Řezníček, dostal se k míči, přehodil posledního stopera, ale místo střely k tyči, trefil špičku domácího brankáře. A festival neproměněných šancí v podání drahlovského útočníka ještě neměl ani zdaleka konce. Zřejmě nejvyloženější šanci zahodil ve chvíli, kdy domácí měli možnost rozehrát volný kop na půlící čáře. Volili však tak nešikovnou rozehrávku, že uvedli míč do hry aniž by byli domluvení, kdo bude vlastně rozehrávat a protože se Řezníček soustředil na hru, míč jim sebral a mazal od půlky sám na bránu. Jenže zakončení? Děs. Sigma Lutín si moc šancí nedokázala vytvořit. Drahlovská obrana pracovala velice dobře a poctivě eliminovala všechny domácí výpady a útok dostával Sigmu pod neustálý tlak. V 71 minutě se konečně hosté dočkali. Čaník napálil míč do brankáře Skoumala, od něj se odrazil k volnému Řezníčkovi a ten vstřelil druhou branku v utkání. Nutno ještě dodat, že jeho brance předcházelo několik stoprocentních šancí, které nedal. Naštěstí tuto proměnil a hráči FCD se mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Jsme rádi, že předváděná hra našich borců má stoupající tendenci a začíná být zajímavou podívanou. Doufejme, že se jim povede stejně dobře i v domácím utkání proti Jiříkovu, které odehrají v sobotu 27. 5. od 17:00 na domácím hřišti a všichni jste pochopitelně srdečně zváni. 


Body zůstávají doma

K sobotnímu duelu IV. třídy zavítali na drahlovské hřiště hráči z Hnojic. Ideální fotbalové počasí, dobré pivo a plná udírna v kombinaci s oslavou kulatých narozenin Petra Kowalczuka, byla lákadla, kterým neodolalo velké množství příznivců, kteří opět vytvořili krásnou fotbalovou kulisu. Hodně diváků a také plánovaná pozápasová pařba, mohli působit na domácí hráče jistým tlakem, se kterým se však dokázali vypořádat. Jenže jak už tomu u drahlovských bývá, co může být snadné a pohodové, se rázem změní v obtížné a nepochopitelně nervózní. A ano, v sobotu tomu bylo přesně tak. Velmi povedenou první půli, vystřídala velice slabá druhá část, kde to v určitých chvílích vypadalo na další letošní fiasko. Naštěstí se tak nestalo a naši hráči mohli oslavit domácí vítězství. V šesté minutě nastartoval krásnou fotbalovou akci na levé straně Rohleder, který si narazil míč s Řezníčkem, zatáhl jej až do pokutového území a přihrávkou po zemi našel nohu Čaníka. Slavilo se poprvé. V desáté minutě se dostal vysoký odražený míč na hranici pokutového území, kde byl připravený Nakládal a polostřelou nebo pololobem překonal hostujícího brankáře podruhé. Nutno říci, že zakončení, které domácí záložník předvedl bylo trochu odlišné od těch běžných. Byl totiž otočený zády k bráně a míč trefil přes hlavu a přes golmana (pozn. red. naštěstí ne nůžkami ;-) ). A druhá oslava byla na světě. V šestnácté minutě se trefil podruhé v utkání Čaník a zdálo se, že duel bude jen o tom, kolik branek domácí Hnojicím nasypou. Jedinou pořádně povedenou akci soupeře předvedl Šalle, který ve 32 minutě snížil. Ale naši hráli dobře a neustále si vytvářeli příležitosti, které však nedotahovaly do konce. Na pravé straně působil neúnavným dojmem Vavrys, který svým pohybem dělal hostujícím obráncům velké starosti. Ve čtyřicáté minutě byl nařízený pokutový kop ve prospěch domácích, který proměnil novopečený čtyřicátník Kowalczuk. Čtyřicátá minuta a čtyřicátník zvyšuje na 4 : 0. Jak symbolické. Krásná první půle v podání domácích, slibovala jízdu i po změně stran. Navíc když hosté po penaltovém zákroku z první půle dohrávali utkání pouze v deseti. Bohužel druhý poločas se ani v nejmenším tomu prvnímu nepodobala. Drahlov, zřejmě pod dojmem jasného průběhu, začal hrát velmi vlažně a dovoloval hostům mnohem víc, než by se slušelo. V jednom okamžiku to dokonce vypadalo, jako kdyby hosté převzali veškerou moc nad utkáním. A když se jim podařilo v 64 minutě vstřelit branku (opět to byl Šalle), nejednoho diváka určitě napadlo, že to nedopadne dobře. V této části hry to nebyl z domácí strany hezký fotbal. Drahlovští hrozili pouze z brejků, do kterých své spoluhráče posílal především Nakládal. Ale ani Vavrys, ani Čaník svoje nájezdy nedotáhly. A když se neujal ani žádný střelecký pokus z dálky, vypadalo to na boj až do posledního hvizdu. Nakonec se vše v lepší obrátilo. Máme totiž Čaníka. Tento mladý "tatrman" má čich na branky a prokázal to ke konci utkání. Nejprve v 83 a poté v 85 minutě dostal více prostoru před šestnáctkou, navedl si míč a pod padajícím brankářem jej dvakrát uklidil do sítě. Hotovo. Drahlovští v sobotu ukázali (zejména v prvním poločase), že fotbal hrát umí a že dokáží diváky bavit. Jsme rádi, že v tento slavnostní den, se hráčům podařil zapsat do tabulky tři body. No a jak už tomu bývá v podání našich borců, tak po utkání moudře a hlavně dlouze pohovořili u nealkohlického nápoje a jistě mají jasnou představu o tom, jak by mělo vypadat další utkání.  


Drahlov v Nákle neuspěl

Pokud jsme v některých z předchozích článků psali o tom, že měli drahlovští fotbalisté v utkáních smůlu, tak si můžete být celkem jistí, že o smůle bylo do jisté míry i utkání v Nákle. Domácí měli cestu ke třem bodům značně usnadněnou a to především díky třem důležitým faktorům, které se pokusíme popsat níže.       

FAKTOR 1: Pokud mužstvo, které před sezónou prohlašuje, že pomýšlí na vítězství v soutěži, přijede k utkání s dvanácti hráči, z nichž čtyři jsou většinu sezóny pouze náhradníky a tři z nich jsou věkem ještě dorostenci bez zkušeností, nemůžeme očekávat nic jiného, než holý boj o přežití. Jistě můžeme říct, že náhradníci a mladí hráči dostanou alespoň příležitost se ukázat. Bohužel musíme na rovinu přiznat, že se jim to v sobotu v Nákle příliš nepovedlo. Jak by řekl Pepík Hnátek: ,,šanci jsi měl, ale prosrals ji". Bohužel vlivem mnoha dalších okolností, které jsou složité na naše prosté chápání a na vysvětlování také, byla situace v sobotním utkání z pohledu hráčského obsazení taková, jaká byla. Nakládal, který má tvořit hru ve středu pole musel hrát na stoperské pozici, Čaník, který má dávat branky a spolu s Řezníčkem zaměstnávat obranu soupeře, musel hrát na středu hřiště. Tím pádem byla hlavní útočná síla potlačena ještě před nástupem na hřiště. Bohužel trenér Nakládal neměl jinou možnost, jak zahajovací sestavu poskládat. Situace byla dokonce tak JINÁ, že Coufal v brance Drahlova měl před sebou čtveřici obránců, kteří se v tomto složení nepotkají ani na tréninku. 

FAKTOR 2: Je o nezkušenosti a smůle. Když už je situace taková, jaká je a na utkání přijedou drahlovští tak, jak bylo popsáno výše a všichni hráči na hřišti se perou co to jde, přijdou okamžiky, které se nedají popsat jinak, než jako smolné. Únik domácího záložníka po straně, ostrý centr do pokutového území a krásný gól do Coufalovi šibenice. Bohužel od vlastního spoluhráče. No a smůla v prvním poločase ještě jednou. Hosté se pomalu zvedali a vytvářeli si šance, které ale bohužel díky nezkušenosti a nebo nepřesnosti v koncovce nedotáhli do úspěšného konce. A teď přichází ona smolná situace číslo dvě a tou je faul v pokutovém území. Hloupý, zbytečný, určitě nechtěný, nicméně pořád faul, po kterém šli domácí do dvoubrankového vedení. Následoval opět podobný scénář, tedy že hosté se začínají pomalu zvedat, ale koncovka je žalostná. Několik náznaků úniků, centrů do pokutového území, střel a hlaviček a vše bez úspěchu.

FAKTOR 3: Úzce navazuje na předchozí odstavec. Tedy neproměňování šancí. Jen za první poločas měli hráči Drahlova na kopačkách dvě, možná tři velice dobré šance, které měly projít do domácí brány. Ve druhé pětačtyřiceti minutovce to byli další minimálně tři vyložené šance, které také nebyly dotaženy. Ve finále mohlo utkání, pro výrazně oslabenou sestavu Drahlova, dopadnout dobře. Jenže se tak nestalo.

Poznámka redakce na závěr: Pokud se nezmění nastavení hráčů, pokud nedojde k jejich "sebeobětování" pro tým a pokud se v Drahlově bude fotbal brát pouze jako "zájmový kroužek" bez touhy po úspěchu, nemůžeme očekávat setrvání ve vyšších patrech tabulky a o postupu do vyšší třídy se snad nedá ani odvážně uvažovat. Tým byl před sezónou postaven tak, aby byl konkurence schopný a mohl usilovat o vítězství v soutěži. Bohužel celý tento "nadějný stroj" se v úvodu sezóny zaseknul a znatelně to vněm skřípe. Je celkem jasné, že o vyhrané soutěži to již několik týdnů není. Spíše už půjde jen o přežití, dokopání soutěže a především dohrání se ctí a bez ostudy... 

"PROHRÁT SE MŮŽE A DOKONCE I MUSÍ, ALE MUSÍ TO BÝT PROHRA PO MAXIMÁLNÍM VYDÁNÍ SEBESAMA, PO ABSOLUTNÍM ODHODLÁNÍ A OBĚTOVÁNÍ PRO ÚSPĚCH TÝMU A PO ABSOLUTNÍM NASAZENÍ. TAKOVÁ PROHRA JE MOŽNÁ A JE PŘÍPUSTNÁ. VE VŠECH OSTATNÍCH PŘÍPADECH JE TO JEN VÝMLUVOU, ZBABĚLOSTÍ, ALIBISMEM A LAJDÁCTVÍM".  


Dobrý výkon přinesl jen bod

Zřejmě nejlepší utkání v dosavadním průběhu jarní části soutěže, odehráli drahlovští fotbalisté v sobotu na domácím hřišti proti Střeni. Bojovné a vyrovnané utkání přineslo několik zajímavých situací před oběma brankáři. Bohužel pro domácí, se z vítězství po penaltovém rozstřelu radovali hosté. Máme-li však být objektivní, musíme uznat, že bod navíc si Střeň zasloužila. V sobotu prostě byla o kousek lepším mužstvem. Již v první minutě si vytvořil příležitost hostující Havlíček, ale neproměnil. Hráči Střeně měli za první poločas velké množství rohových kopů a každý z nich naplno zaměstnal domácí obranu. Ale nejen z rohů hosté hrozili. Po jednom z úniků po křídle a následném centru do pokutového území, zívala na Seidlmana z poloviny prázdná brána, ten však tuto šanci zahodil. Domácí měli také náznaky příležitostí. Tu největší zahodil Řezníček, když si naběhl na přihrávku, míč si převzal, navedl, ale v poslední chvíli uklouznul a svoji šanci nedotáhnul do konce. Ten stejný hráč dostal další možnost o několik minut později, ale jeho střelu zblokoval Sekanina. První poločas byl zajímavý a diváci, kterých opět přišlo na utkání veliké množství (a to i přes nepříznivé počasí) se jistě nenudili. Pokud bychom chtěli říct, že první půle byla spíše v režii hostujících hráčů, tak v té druhé, byli zase o něco lepší domácí. Ti si také vytvořili zřejmě největší příležitost utkání, to když si centr Řezníčka výborně přebral ostrostřelec Čaník, prodral se do zakončení, ale míč do Mackovi brány  neumístil. Našim útočníkům prostě nebylo v tomto zápase souzeno uspět. A když se neujala ani žádná z hostujících příležitostí, skončilo utkání po devadesáti minutách nerozhodně 0 : 0 a o výsledku musely rozhodnout penalty. V těch měli více štěstí hráči Střeně a z Drahlova si tak odvážejí bod navíc. Naši borci vyjíždějí příští týden k utkání do Nákla, které v aktuálním kole deklasovalo Moravskou Huzovou na jejím hřišti vysoko 10 : 0 a jeho hráči se jistě dobře naladili na utkání s Drahlovem.  


První tři body 

Fotbalový klub z Doloplaz, je na fotbalové mapě olomouckého okresu již od roku 1934 a za dobu své existence si jeho příznivci pamatují jistě dobré, ale i horší roky. Ostatně jak tomu bývá u většiny družstev na amatérské úrovni. Naši hráči měli možnost poměřit síly s hráči tělovýchovné jednoty v neděli 23. 4. na hřišti v Tršicích. Jelikož se v současné době nachází fotbal ve zmíněné obci spíše v lepších časech a první mužstvo hraje I.B třídu krajského přeboru, postavil se Drahlovu pouze "B" tým, s celou řadou mladých hráčů v základní sestavě. Od prvního okamžiku byl na domácích znát respekt ze soupeř, který se nacházel o několik míst v tabulce výše. Hosté diktovali tempo hry a Doloplazům prakticky nedovolili v první půli vystřelit na bránu, kterou opět hájil Lukáš Coufal. Většina prvního poločasu se proto odehrávala spíše na polovině domácích. Bohužel pro naše borce bez gólového efektu. Až po jednom drobném faulu na hranici domácí šestnáctky, se postavil k přímému kopu Nakládal a věrný svému příjmení s ním "naložil" tak, jak se sluší a patří. Trestňák krásně zatočil, schoval za zeď a ve 29 minutě poslal naše barvy do vedení.  Po sedmi minutách se hostující diváci opět dočkali (mimochodem opět se jich na utkání do Tršic vypravilo poměrně dost). To když střídající Fiala propálil domácího brankáře Macháče. Ten stejný hráč o dvě minuty později ještě vylepšil už tak nejlepší první poločas v jarní části sezóny nádhernou ranou z hranice pokutového území a stanovil výsledek prvního poločasu na        3 : 0 ve prospěch Drahlova. Druhá půle začala stejně jako ta první skončila. Drahlovští hráli a dostávali domácí pod tlak a z toho pramenily chyby a také fauly. Po jednom takovém, byl sudím Stýčkem v 50 minutě nařízen pokutový kop. V nepřítomnosti nemocného Čaníka, se k jeho zahrání postavil Nakládal a svoji druhou brankou v utkání upravil na 4 : 0 pro hosty. Po této trefě, si naši borci zřejmě řekli, že už toho bylo dost a ze své dobré hry slevili. Výsledkem vlažného výkonu byla nařízená penalta pro domácí, to když fauloval u brankové čáry Karola. Lubomír Konar nabídnutou šancí nepohrdnul a snížil. Běžela 52 minuta a ten kdo zná naše hráče ví, že v případech jako je tento, tedy že přestaneme hrát a soupeř vstřelí branku, je zaděláno na drama. Naštěstí k ničemu podobnému tentokrát nedošlo. Sice náznaky šancí domácí měli, ale nepodařilo se jim je dotáhnout do konce, a tak skončilo utkání 15. kola hladkou výhrou Drahlova v poměru 1 : 4. Snad naši hráči na povedený výkon naváží příští týden. To přijede na naše hřiště nepříjemný soupeř ze Střeně. 


Králová byla nad síly Drahlova

Další utkáním v probíhající jarní části fotbalové sezóny zavedlo naše hráče na hřiště Králové. Papírově se mělo jednat o jednoznačnou záležitost, neboť oba týmy od sebe dělilo propastných dvacet bodů a zatímco drahlovští pomýšlejí na postup, tak domácí se krčí na posledním místě tabulky. Bohužel se potvrdilo, že papír snese vše a o bodech se rozhoduje na hrací ploše a tam byli místní borci jednoznačně lepší. Tým Zdeňka Nakládala nezačal špatně a v úvodu si vytvořil náznaky šancí, které ale díky nepřesnostem v přihrávce končily většinou u domácího brankáře. Po několika minutách se osmělili také domácí, ale k jejich smutku dvě 100% šance neproměnili. Ve 33 minutě se hostům přece jen jedna přihrávka vydařila na výbornou. To když Nakládal našel na hranici pokutového území Čaníka a ten se v podobných situacích nemýlí. Jenže neuběhlo ani deset minut a to, oč si hráči Drahlova delší dobu koledovali se jim vyplnilo. Hrdlička srovnal skóre a první poločas tak skončil nerozhodně. Druhá půle začala pro naše borce dobře, protože se ve 49 minutě podruhé v zápase trefil Čaník a o dvě minuty později tentýž hráč zkompletoval hattrick. Drahlov vedl 3 : 1, ale nutno říct, že v žádném případě netahal za delší konec pomyslného lana. O tom se ale koneckonců mohli přesvědčit všichni, kteří se na fotbal v Králové přišli podívat. Domácí byli lepším týmem a v 55 minutě snížili zásluhou Gazdíka a díky stejnému hráči skóre v 63 minutě srovnali. O pár minut později ještě nastřelil břevno Coufalovi branky Urban a na hřišti bylo znát, kdo na něm "kraluje". Zoufalé náznaky náběhů a přihrávek hostů nevedly k ničemu. Snad jen k vyložené šanci Řezníčka, který ale v šestnáctce tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl a branku vysoko přestřelil. Ten samý hráč byl ještě u strkanice, kterou vyvolal jeho zákrok na domácího Mildeho, kterému přišlápl patu. Milde s teatrálním pádem a výkřikem vyhrožoval pěstním soubojem, ke kterému ale nakonec nedošlo, a tak byli diváci ochuzeni o boxerskou vložku a museli se smířit pouze s fotbalem. Ten se hraje 90 minut, což je známá věc, která však našim hráčům opět unikla. Zřejmě již s vidinou penaltového rozstřelu neuhlídali domácí náběh a následnou přihrávku, kterou v pokutovém území zastavil Nakládal rukou. Rozhodčí nařídil pokutový kop a ten proměnil Studený. Domácí si tak připsali druhou výhru v sezóně, když přetlačili FC Drahlov 4 : 3. Je třeba sportovně přiznat, že body zůstaly zaslouženě v Králové. Drahlovští se bohužel nacházejí v těžké situaci, do které se dostávají vlastním přístupem a předváděnou hrou. Nezbývá než věřit, že se vše v dobré obrátí a výkony a hlavně herní projev, půjdou nahoru.  


První jarní utkání v podzimním počasí

V sobotu 8. 4. se naplno rozeběhla IV. třída mužů olomouckého okresu. I když počasí připomínalo spíše listopadovou matlanici, kdy se teploty pohybují velice nízko a chvílemi padají z oblohy kapky deště, byl tento den označen v herním kalendáři jako první hrací den jarní části fotbalové sezóny. Na drahlovském hřišti bylo vše pečlivě připraveno a čekalo se pouze na příjezd prvního vyzyvatele, kterým byla Moravská Huzová. I když nebyly meteorologické podmínky příliš nakloněny sledování fotbalu, i tak se v okolí hřiště sešla velice slušná návštěva a diváci vytvořili skvělou atmosféru a opět dokázali, že jsou v tomto ohledu jedni z nejlepších v soutěži. Domácí trenér Nakládal musel před utkáním vyřešit několik problémů v sestavě, které byly zapříčiněny absencí klíčových hráčů. Bohužel se velká část změn týkala obrany a na jejím fungování to bylo znát. Když utkání začalo, jistě si většina přítomných diváků přála, aby bylo k vidění kvalitní klání s velkým množstvím šancí a hlavně s množstvím gólů především v hostující brance. Bohužel tento den byl po fotbalové stránce úplně jiný, než jaké byly všeobecné drahlovské představy. První sice udeřili domácí, když po jednoduché akci ze strany šel míč po ose Dokoupil, Čaník, Řezníček a poslední jmenovaný jej v klidu uklidil do branky. V šesté minutě byl stav 1 : 0. Jenže v jedenácté minutě se začínalo od začátku. Chybnou rozehrávkou na polovině soupeře nabídli domácí hostům rychlou akci, na jejímž konci byl Markvart. Obecně se nehrálo příliš pohledné utkání. Množství nakopávaných balónů, celá řada nepřesností na obou stranách, vedli k tomu, že první půle byla sudím ukončena za nerozhodného stavu. Druhý poločas začala mírným domácím tlakem, který ale nevedl k ničemu zásadnímu, neboť všechny akce končily nedotaženy buďto u hostujících obránců, nebo mimo hrací plochu. Bohužel mimo hrací plochu byl míč snad více než na ni. Když už se zdálo, že drahlovští svůj tlak stupňují, přišla tvrdá rána. Dlouhý nákop směrem k domácí bráně letěl až na hranici velkého vápna a tam ho, ke smůle domácích, neposbíral ani stoper Kowalczuk, ani brankář Vraštil a důrazný útočník Markvart se prosadil podruhé. Běžela 64 minuta a bylo zle. Naštěstí naši hráči nesložili zbraně, snažili se s výsledkem něco udělat a odměnou jim byla penalta, která byla nařízena po zákroku na Čaníka. Přísná, ale byla. Samotný faulovaný hráč se k pokutovému kopu postavil a věrný své pověsti ostrostřelce, vyrovnal stav na konečných 2 : 2. Protože utkání ve IV. třídě nekončí úplnou remízou, musí o definitivním rozporcování tří bodů, rozhodnout penaltový rozstřel. Ten byl tentokrát v plné režii domácích i díky brankáři Coufalovi, který musel v závěru normální hrací doby vystřídat zraněného Vraštila. Za domácí se trefili postupně Řezníček, Čaník a Kowalczuk a tak bonusový bod zůstal doma. Tohle utkání však jistě přidělalo nejednu vrásku na čele Zdeňka Nakládala st., který si  představoval vstup svého mužstva do sezóny poněkud jinak. Utkání se po všech stránkách domácím nevyvedlo a budeme doufat, že příštích kolech již předvedou, co opravdu umí. 


Tak a je to tady!

Pokud Vám chyběla kvalitní kopaná v kombinaci s dobrým pivem, klobáskou z udírny a neopakovatelnými sportovními zážitky, tak jste se konečně dočkali. Po dlouhé zimní přestávce startuje IV. třída okresního přeboru a v ní opět borci z Drahlova. Již dnes, tedy v sobotu 8. 4. 2023 se na našem hřišti představí celek z Moravské Huzové. Přijďte naše hráče podpořit. Jistě to budou potřebovat. Výkop je naplánovaný na 15:30 a všichni příznivci jsou srdečně vítáni. Nezapomínejte ani na naše stránky a pravidelně je prohlížejte. Čeká Vás nová porce medailonků, fotek, článků a také připravujeme několik novinek, tak ať Vám něco neunikne.


Drahlov se připravuje na jaro

Zima ještě drží vládu nad fotbalovými hřišti, ale již brzy padne a na její místo nastoupí jaro, které přinese druhou polovinu fotbalových utkání na všech úrovních. Týmy od nejvyšší až po tu nejnižší soutěž, se na jarní část připravují vždy svědomitě a ani hráči a vedení FC Drahlov nejsou výjimkou. Trenér Nakládal nechce v boji o postup ponechat nic náhodě a první tréninkové jednotky, které svým svěřencům naordinoval, jsou již minulostí a to do zahájení sezóny zbývají ještě dva měsíce. Zimní přípravu absolvují také nové tváře, které spojí své jméno s drahlovským fotbalem. Jedná se o čtveřici hráčů, s nichž hned tři borci mají zkušenosti z I.A třídy!!! Poslední ze čtyř noviců je mladý a velice nadějný fotbalista, který přichází na ofenzivní posty. Ve všech případech jde o kvalitní hráče, kteří vnesou do kádru FC potřebnou konkurenci a měli by patřit k rozdílovým v celé soutěži. Pokud Vás zajímá, jak se našim borcům povede vstup do jarní části, nezapomeňte je podpořit v prvním domácím utkání, které se odehraje v sobotu 8.4.2023 od 15:30 na našem hřišti.


Bláto, bitka, drama a tři body pro Drahlov

Fotbalová sezóna pomalu spěje ke své zimní přestávce a našim hráčům zbývalo odehrát poslední utkání na horké půdě Kolosu Jiříkov. Onu půdu by bylo možná lépe nazvat spíše blátivou, protože prostor (nenazývejme hřiště, jednalo by se o urážku všech hřišť nejen u nás, ale i na Balkáně), na kterém se utkání odehrálo, v žádném případě nesplňovalo podmínku způsobilosti. Vedení FC Drahlov vypravilo na toto utkání autobus, který byl zaplněný hráči a fanoušky a tak si spousta příznivců drahlovské kopané mohla udělat obrázek o tom, jaký je rozdíl ve fotbalovém prostředí u nás a v severozápadním cípu Nízkého Jeseníku. Že to nebudou mít naši borci snadné, bylo znát od první minuty utkání. Na domácích bylo patrné, že na takovém terénu nehrají poprvé a nepříjemně tlačili naši obranu, která ale od prvních minut působila velice soustředěně a kompaktně. Celých deset minut trvalo drahlovským, než se naučili po blátivém terénu pohybovat. No a když zvládli první krůčky, tak udeřili. Ve dvanácté minutě se trefil Rozsypal a severní tribuna jiříkovského stadiónu propukla v nadšení :-) . Domácí byli evidentně zaskočeni a nebyli schopni rychlé reakce na obdrženou branku. Běžela sedmnáctá minuta, ve vápně domácích zahrál rukou stoper Michalík a nařízenou penaltu proměnil Čaník. A opět se na tribuně slavilo. Oslavit vstřelený gól se rozhodl jeden z drahlovských fanoušků, u výdejního okénka fotbalového bufetu. Obklopen jiříkovskými příznivci však při své oslavě zřejmě nevolil na adresu domácích příliš vhodná slova, za což byl místními řádně poválen a proplesknut. Fotbalový divák si v sobotu v Jiříkově opravdu přišel na své. Mezitím, co u bufetu létaly facky, na hřišti padaly branky. O další se postaral opět Rozsypal a ve 27 minutě svítil na tabuli výsledek 3:0 pro Drahlov. Do šaten se šlo za velice příznivého stavu a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít k nějakému dramatu. Bohužel opak byl pravdou a druhá půle by pro kardiaky byla velice riskantní podívanou. Především pak její závěr. Velice krátce po příchodu ze šaten skóroval kapitán domácích Michalík a upozornil tak hosty na fakt, že fotbal se hraje na dva poločasy a že je nutné se soustředit na hru od první do poslední minuty. Hosté však prvotní tlak zvládli a postupem času se začali zase více osmělovat a tlačit se do předbrankového prostoru. Jejich snaha vyústila ve druhou branku Čaníka a celkově čtvrtou drahlovskou. To běžela 70 minuta a zdálo se být vymalováno. Stav 4:1, fanoušci hostů spokojení, rváč hostů chladnul pod keřem, takže klasik by řekl, "poklidný závěr těžkého utkání". Ovšem onen klasik by se zatraceně pletl. Devět minut před koncem utkání dostal za obranu hostí dlouhý míč Hloušek a chladnokrevně zakončil. O minutu později si museli diváci připadat, jako kdyby jim byl domácími sehrán opakovaný záznam gólové akce. Opět dlouhý nákop na Hlouška a opět perfektně uklizený balón za Coufalova záda. A aby těch opakovaček nebylo málo, tak o další tři minuty později letěl další nákop, opět na Hlouška, který ale tentokrát mířil jen do horní části brankové konstrukce. Infarktový závěr ještě podtrhl neúspěšným samostatným únikem Vavrys. Říká se, že když je štěstí unavené, sedne i na v..a a nutno říct, že 5. 11. 2022 si štěstíčko vybralo správné stádo :-), a tak si zasloužené body odváží naši borci do Drahlova. Protože se jednalo o poslední utkání v sezóně, následovala tradiční "závěrečná", na které se u sklenky dobré limonády (protože jde o závěrečnou sportovců a ne žádných ožralců) zhodnotila podzimní část sezóny. Za tu je třeba hráčům poděkovat, protože se s ní popasovali více než dobře a díky předvedeným výkonům jdou do zimní pauzy s tříbodovou ztrátou na první příčku. Sluší se také poděkovat všem příznivcům drahlovské kopané za jejich podporu a přízeň. Hráči v jejich náklonost budou doufat i v jarní části soutěže IV. třídy okresního přeboru. Vezeme důležité body z Mor. Huzové

Předposlední utkání podzimní části, zavedlo naše hráče na hřiště do Moravské Huzové. Po dvou nezdarech, z předchozích týdnů, chtěli jistě naši borci navázat přetrženou nit úspěchů a připravit domácí o body. To se však podařilo jen částečně, protože drahlovští sice vyhráli, ale až na pokutové kopy a tak si odvážejí dva body místo tří. Nutno říct, že od 61 minuty vedli díky Lukáši Mutňanskému, který se trefil poprvé v sezóně (jedná se o třetího brankáře). Utkání se nám však nepodařilo dotáhnout do vítězného konce, protože pět minut před vypršením řádné hrací doby, vstřelil vyrovnávací branku kapitán domácích Lukeš. Utkání šlo do pokutových kopů, ve kterých už naši uspěli a dva body tak putují do Drahlova. Naše hráče čeká ještě jedno utkání. Jedná se o odložený duel v Jiříkově, který se odehraje 5. 11. ve 14 : 00 a na tento zápas odjíždí z Drahlova autobus. To znamená, že všichni fanoušci, kteří budou mít zájem se do Jiříkova vypravit, jsou srdečně zváni :-) .


Drahlov opět zaváhal

Drahlovská mašina se v posledních dvou utkáních zasekla a bohužel ztrácí kontakt se špičkou IV. třídy. I takto by se dala hodnotit poslední vystoupení našich fotbalistů. Nejprve prohra v Mladějovicích a teď domácí porážka od Huzové. Oba týmy jsou na špici soutěže a úspěch či neúspěch v souboji s nimi, může mít vliv na konečné umístění. Je třeba si připustit, že jistá komplikace by to v konečném účtování mohla být, ale o žádnou katastrofu se nejedná. Soutěž je v polovině a drahlovští budou mít mnoho příležitostí, jak se na přední příčky vyšvihnout. Z psychologického hlediska je lepší dotahovat a dýchat vedoucím týmům na záda, než držet první příčku a být pod neustálým tlakem. V předposledním utkání změříme sily s nevyzpytatelnou Moravskou Huzovou. Věříme, že se naši borci budou soustředit právě na tento zápas, aby dali zapomenout na poslední nezdary a aby předvedli výkon, který bude ku spokojenosti fanoušků.  


Mladějovice byly nad naše síly

Naši hráči zajížděli v nedělním odpoledni k dalšímu utkání do Mladějovic. Očekával se napínavý souboj, protože v případě vítězství domácích by šlo o upevnění první příčky v tabulce a pokud by vyhráli hosté, vystřídali by na prvním místě Mladějovice právě oni. Takže o zápletku bylo postaráno. Bohužel zraněními sužovaní hosté již od prvních minut tahali za kratší konec. Mladějovice byly ve hře nápaditější, trpělivější, kombinačně naše borce předčily a když si k těmto důležitým věcem přičtete ještě jistou dávku fotbalovosti, kterou bezesporu domácí měli, bylo od začátku jasné, že to bude mít Drahlov opravdu těžké. Svěřenci trenéra Nakládal se prakticky celý zápas soustředili na nakopávané balóny, které ale byly pro naše útočníky velice složité, neboť proti dobře organizované obraně domácích se ve vzduchu těžce prosazovali. Ve 23 minutě otevřel skóre Šembera, který využil opakovaného zavání Kowalczuka a i přes faul, který na něj byl, dotáhl svoji akci do konce. Uběhly pouhé čtyři minuty a na hranici šestnáctky se opřel do míče Vytřísal a ranou od břevno zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Naši nakopávali a domácí hráli fotbal. Výsledkem toho bylo navýšení skóre Pospíšilem na 3:0. Ke konci utkání se ještě zranili drahlovští Vinohradník s Vavrysem a drobný svalový problém hlásil také Čaník. Suma sumárum, v Mladějovicích nám pšenka nekvetla a mimo solidní výprask, bude muset drahlovský lodivod řešit také koho postavit v příštím utkání. Sezóna je však dlouhá a na nápravu mladějovického nezdaru, je času dost. Příležitost budou mít naši hráči již v sobotu 22. 10., kdy hostíme dalšího silného soupeře, tentokrát z Huzové. 


Ani druhá Sigma v soutěži Drahlov o body neokradla

V první fotbalové lize jedna Sigma, ve druhé nejvyšší soutěži také jedna a ve čtvrté třídě okresního fotbalového přeboru hned dvě. I takové parádní situace nabízí "pralesní liga". Pravdou je, že Sigma z Lutína a ani Sigma z Hodolan, věhlasu ligových, olomouckých nedosahují i když ta Hodolanská reprezentuje nejstarší fotbalový oddíl na území města Olomouce. A právě borci hodolanského "béčka" se postavili v neděli proti Drahlovskému mužstvu. Zápas sliboval hezkou fotbalovou podívanou, neboť se na hřišti objevilo hned několik borců, jež mají bohaté zkušenosti z vyšších soutěží. A diváci se opravdu nenudili. Hned od úvodního hvizdu, který byl vinou zpoždění sudích o patnáct minut opožděn, diktovali tempo hry domácí. V sedmé minutě posunul Čaník míč do pokutového území na Řezníčka, ten si jej výborně převzal, ale trestuhodně s dobrou příležitostí naložil. Velmi dobře hrající domácí to však nemuselo mrzet, protože o šest minut později se trefil poprvé v utkání Čaník. Po faulu na něj, nařídil sudí Janáček pokutový kop. Sám postižený jej proměnil a dal tak příležitost domácím fanouškům, aby si poprvé zakřičeli. Diváci, kterých se v nedělním odpoledni sešlo v Drahlově opravdu hodně, mohli znovu slavit za dalších šest minut. Tentokrát se prodral do zakončení mladíček Dokoupil a rozvlnil síť za brankářem Zedkem podruhé. O tom, že domácí byli opravdu na vlně, svědčí i fakt, že celá obranná řada prakticky vymazala jakýkoliv pokus hostí a zejména Líňa se často zapojoval do ofenzivních výpadů. A když stoperská dvojice Štroch a Bartošek posbírala všechny míče ze vzduchu, vypadalo to na další body pro FCD. Navíc tlak domácích směrem dopředu nepolevoval a výsledkem toho, byl druhý Čaníkův gól v síti Hodolan. Krásně si prohodil obránce a v pokutovém území se nemýlil. Jak sám střelec říkal, "byl to gól jako od Neymara". No když popustíme uzdu fantazii, tak určitě ano :-) . Velmi dobře hrající Čaník se však do poločasu trefil ještě jednou a opět to bylo z pokutového kopu a opět po faulu na něj. To běžela 42 minuta. Do kabin se tak šlo za velmi zajímavého stavu 4:0 pro domácí a jakákoliv komplikace se zdála být vyloučená. Druhý poločas byl zcela jiným utkáním. Drahlov zřejmě vědom si svého vedení ustoupil od dosavadní hry a přenechával tak stále více iniciativu hráčům hostujícího celku. Těm však v neděli nebylo přáno. A nebýt v 72 minutě zaváhání domácího stopera Štrocha, který do té doby hrál výborné utkání, Hodolany by odjížděly domů s nulou na svém kontě. V úplném závěru dal konečnou podobu výsledku 5:1 nadstandardně hrající středopolař Přecechtěl a tak výborné utkání, ve výborné kulise, přineslo Drahlovu další body do vyrovnané tabulky. Výkony našich hráčů mají stoupající tendenci a doufejme, že budou pokračovat i v dalším utkání na půdě silných Mladějovic. 


Kolosální průšvih v Jiříkově

Naši hráči se v sobotu chystali k utkání do Jiříkova a měli v plánu se utkat nejen s nepříjemným soupeřem, ale také s hřištěm, které je ve zmiňované vesnici legendární. Bohužel nebo možná bohudík, je předběhlo stádečko divočáků a nandalo to fotbalovému plácku tak, že nebylo možné na něm dnešní utkání odehrát. Dle našich odhadů, je hřiště po zásahu sudokopytníků možná v lepší kondici než před ním, ovšem z nějakého důvodu odporuje regulím. Doufejme tedy, že se domácím podaří dát hřiště co nejdříve do pořádku a naši borci budou mít možnost se poprat o další body. 


Těžké utkání se šťastným koncem

Sigma Lutín je značkou nejen největšího výrobce čerpací techniky v ČR, ale také fotbalového klubu, který se v sobotu představil na hřišti Drahlova. I když šlo pouze o "B" tým, i tak utkání slibovalo zajímavou podívanou. Hosté si v úvodu vtvořili několik slibných příležitostí, které ale zlikvidoval perfektně chytající Coufal. Studená sprcha, v jinak hezkém a slunečném dni, přišla pro hráče Sigmy ve 14 minutě, kdy se po standardní situaci a propadlém míči, trefil sváteční střelec Bartošek. O několik minut později se dostal do samostatného úniku hostující kapitán Körner, ale Coufal opět zavřel svoji klec a znemožnil tak Lutínu vyrovnání. Ve 40 minutě měl na kopačce další branku domácích Vavrys, ale prázdnou branku přestřelil a tak se šlo do kabin za stavu 1:0. Druhá půle byla poznamenána těžkým terénem a na něm se příliš fotbalového nedělo. Za zmínku tak stojí pouze 69 minuta a v ní trefa Čaníka. Drahlovský ostrostřelec si dobře naběhl za obranu hostí, položil gólmana Koutného a vstřelil druhou branku domácích. Hosté stihli v 86 minutě už jen kosmeticky upravit výsledek, kdy se z penalty prosadil Körner. Drahlov tak potvrdil vítězství z Hnojic a drží si dobrou formu. Držme palce našim hráčům i v příštím týdnu, kdy zajíždějí k SUPER těžkému utkání na SUPER těžký terén do Jiříkova. Hodně štěstí.


Čaník sestřelil hattrickem Hnojice

Větrné a chladné počasí přivítalo v nedělním odpoledni drahlovské fotbalisty v Hnojicích. V rámci sedmého kola se zde odehrálo mistrovské utkání, které mohlo zamotat tabulkou IV. třídy. Před výkopem byli favority hosté, ale v letošním ročníku se stalo zvykem, že nic není předem dané, a že papírově slabší týmy, můžou silnější mužstva obrat o body. Hnojice se krčily na samotném chvostu tabulky a pro drahlovské měl mít zápas jasný průběh. Po úvodním oťukávání se první odhodlali domácí, kdy z náznaku šance nevytěžil domácí kapitán Kopka nic víc, než jen střelu nad bránu. To hosté byli přesnější. V osmé minutě, se z levé strany dostal míč na šestnáctku k Čaníkovi, který vyslal přízemní střelu na branku a slavil úspěch. Drahlov šel do vedení. Na nehezkém terénu se hrálo stejně nehezké utkání. Míč neposlouchal ani jedno z mužstev a mnohdy hra připomínala spíše boj s terénem a silným větrem. Hosté však hledali skulinky v domácí obraně a ve 23 minutě se radovali z úspěchu. To se trefil Dokoupil. Ve 32 minutě navíc přidal svou druhou branku v utkání aktivní Čaník a do kabin se hráči šli zahřát za stavu 0:3. Druhá půle v mnohém připomínala tu první, jen s tím rozdílem, že v mužstvu domácích, se posunul na post středního záložníka Martin Pěcha, který dělal hostům značné potíže, což vedlo v 62 minutě k jediné brance domácích, o kterou se sám Pěcha postaral. Jeho zásahu však předcházela ještě jedna trefa drahlovského ostrostřelce Čaníka, který dovršil hattrick v 55 minutě. V dalším průběhu utkání byli diváci svědky festivalu neproměněných šancí, především v podání hostujícího Řezníčka. Na jeho kopačkách skončilo celkem pět příležitostí. Až ta šestá se ujala. Běžela 72 minuta, míč si vzal Rozsypal, položil prakticky celou obranu domácích a naservíroval míč před prázdnou bránu pro Řezníčka. Ten, možná k překvapení všech, svou příležitost proměnil a upravil na konečných 1:5. Drahlov si tak připsal důležité body do tabulky a udržel krok s čelem soutěže.


Náklo rabovalo v Drahlově

Fotbalisté Nákla si v sobotu odpoledne do Drahlova přivezli mimo fotbalového umu, také velké množství arogance a nabubřelosti. Ego většiny hráčů bylo tak veliké, že jste museli nabýt dojmu, jako by jejich momentální kariéra nebyla ve čtvrté třídě okresního přeboru, ale minimálně v některé z předních soutěží u nás. No a pokud si výše popsané spojíte s neústupností, bojovností, nasazením a relativní normálností hráčů FC, rýsovala se v sobotním zamračeném dni na Drahlovském hřišti velice zajímavá taškařice o body do soutěžní tabulky. Od prvních minut bylo znát, že půjde o jiné utkání, než jaké naši hráči letos odehráli. Spousta soubojů o míč, převažovala pomyslný jazýček vah tu na jednu a tu zase na druhou stranu. První vážnější šanci si připsali domácí hned v první minutě, kdy Fiala poslal míč do horní tyče Martýnkovi branky. O několik málo minut později se v levé části pokutového území uvolnil Řezníček, ale pro změnu orazítkoval pouze tyč hostujícího brankáře. Diváci, kteří opět v hojném počtu navštívili utkání, si poprvé mohli zakřičet gól v 18 minutě. Čaník z pravé strany polostřelou nebo polocentrem našel před brankou Dokoupila a ten přetlačil hned trojici hráčů Nákla. 1:0. Bohužel v tomto utkání platilo ono otřepané nedáš, dostaneš více, než kdy jindy. Protože o tři minuty později bylo vyrovnáno. Trefilo se dvojče hostujícího gólmana Lukáše Martýnka, Vojtěch. A neúprosná mela měla nový začátek. Do druhého poločasu vlétli lépe domácí. Soupeře mnohdy zatlačili, ale nedařilo se jim prosadit střelecky. Hosté naopak vyráželi spíše k brejkům, které většinou končily nedotaženy za brankou domácích. Skóre se tak znovu měnilo až v 73 minutě. Řezníček si navedl míč ze strany ke středu hřiště a z hranice šestnáctky vystřelil a trefil. V Drahlově bylo zase veselo. Domácí pokračovali a vytvářeli si vyložené šance. Pěknou kombinaci vymysleli útočníci a připravili míč pro Vavryse, který tváří v tvář brankáři, poslal míč do pole za brankou. A ti, kteří víte, jak je síť za brankou vysoká, si asi dokážete udělat obrázek, jak nepovedeně drahlovský záložník mířil. Další akci, kterou opět připravovali domácí forwardi, trestuhodně zahodil mladíček Slíva a o chvíli později z malého vápna přestřelil Hořák. Od této chvíle to vypadalo, jako by domácí urazili paní štěstěnu a ta se k nim po zbytek utkání začala pomalu otáčet zády. Mírně nakloněna jim byla ještě v situaci, která se odehrála v 83 minutě, kdy v šestnáctce fauloval  Dosoudila Kowalczuk. Penalta sice byla odpískána, ale prachbídně s ní naložil Guskovič. Když pak domácí promarnili další příležitost, musel následovat trest. V 94 minutě drahlovští obránci špatně odehráli nakopnutý míč, který propadl k Vysoudilovi a ten srovnal na 2:2. Ihned po obdržené brance ukončil hlavní sudí utkání a o výsledku rozhodl rozstřel ze značky pokutových kopů. Penalty bohužel lépe vyšly hostům, kteří si odvážejí dva body za výhru 3:2.


První klopýtnutí s nepříjemným soupeřem

K prvnímu venkovnímu utkání, vyrazili naši hráči v neděli 4. 9. do Střeně. Kombinace nepříjemného soupeře a těžkého terénu, slibovala urputnou bitvu o každý metr hrací plochy. V 15:00 úvodní hvizd sudího Ženožičky rozhýbal všech dvaadvacet účastníků nemilosrdného utkání. Domácí se ihned chopili iniciativy a posílali jeden míč za druhým směrem k drahlovské bráně. Hostující obrana však srdnatě odolávala a dokonce po pár minutách poslala několik nebezpečných míčů na polovinu soupeře. Bohužel od prvních minut bylo znát, že hráči FC nemají dobrý den. Velká spousta nepřesností a zbytečných ztrát, jen dokládala, že toto utkání bude mnohem náročnější než dosavadní dvě. I když domácí měli herní převahu, pramenící ovšem z nepřesností hostí, byl to právě drahlovský Čaník, který ve 25 minutě otevřel skóre utkání. Střeň to ovšem nepoložilo a v podstatě ihned odpověděla vyrovnávací brankou. Kapitán Sekanina, jeden z nejmenších hráčů na hřišti, si našel centrovaný balón z přímého kopu a vyrovnal. To běžela 28 minuta a o sedm minut později otočil utkání Lachnit. Střeň tak vedla 2:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by o vedení měla přijít. Když už se schylovalo k přestávce a hráči i hlavní rozhodčí se již viděli v kabině, vyslal Čaník po levém kraji hřiště Řezníčka, který se u autové čáry zbavil domácího kapitána, navedl si míč ke středu hřiště a jeho střela s pomocí teče domácího obránce, zapadla za Mackova záda. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu. Kdo čekal, že vyrovnávací branka Drahlov nakopne, ten musel ve druhé půli hořce polknout. Trápení pokračovalo a když v 75 minutě překonal Navrátil Coufala v drahlovské bráně, bylo asi všem přítomným jasno, že v tento den Drahlovští padnou. Několik náznaků příležitostí hosté měli, ale bohužel v neděli 4. 9. 2022 jim nebylo přáno a tak když hlavní arbitr Ženožička fouknul v devadesáté minutě do píšťalky, skončilo utkání 5. kola mezi Stření a Drahlovem, výhrou domácích v poměru 3:2. 


Druhá domácí výhra = stoprocentní vstup do sezóny

Drahlovští fotbalisté přivítali na svém hřišti v nedělním odpoledni nepříjemného soupeře z Doloplaz. Jestliže v minulých sezónách patřili hosté k otloukánkům soutěže, tak v letošním ročníku se s nimi bude muset počítat v bojích o přední pozice. Od prvních minut totiž působili velice svěžím a jistým dojmem a zejména svojí kombinační hrou, dělali domácím veliké potíže. Ale pojďme popořadě. Již v první minutě měl na kopačce úvodní branku utkání domácí Řezníček, ale s výbornou příležitostí naložil prachbídně. Naproti tomu hosté svojí první velkou příležitost využili a od osmnácté minuty vedli díky trefě Wernera 1:0. A pro domácí mohlo být ještě hůř, protože tentýž hráč jen o malou chvíli později nevyzrál na Coufala v brance Drahlova. Domácí, evidentně nepoučeni z předchozích šancí soupeře, kupili chybu za chybou a jen díky výborně chytajícímu Coufalovi, bylo skóre pouze jednobrankové.  Kolem třicáté minuty se obraz hry začal pomalu měnit. Domácí se tlačili stále více do zakončení, z čehož pramenilo několik nebezpečných situací a rohových kopů.  Po jednom z nich se odražený míč dostal k Řezníčkovi, jehož střelu ještě brankář hostí pokryl, ale na důraznou dorážkou Bartoška už byl krátký. V 36 minutě se začínalo od začátku. Do druhého poločasu vlétli domácí jako uragán. Nejprve se po hrubce golmana Sýkory prosadil poprvé Čaník, to běžela 49 minuta. O šest minut později se trefil Řezníček a v 57 minutě se podruhé v utkání trefil Čaník. Tato trefa zřejmě probrala hosty, protože se o dvě minuty později prosadili zásluhou Petříčka, ale už ani zdaleka nepůsobili tak svěžím dojmem, jako v první půli. Domácí i nadále tlačili a odměnou jim byla v 66 minutě branka, kterou si připsal Řezníček a stejně jako Čaník, se mohl radovat z druhého gólu v utkání. Hosté dokázali již jen kosmeticky upravit skóre sedm minut před koncem. Z pokutového kopu se trefil Pospíšil. Drahlovští tak i ve druhém utkání v nové sezóně zvítězili a připsali si plný počet bodů.  


První mistrovské utkání

Sobota tradičně patří v Drahlově fotbalu. Nejinak tomu bylo i 20. 8. 2022, kdy na naše hřiště zavítalo mužstvo z Králové. Od úvodního hvizdu se hrálo zajímavé a vyrovnané utkání, ve kterém měla obě mužstva celou řadu příležitostí, z níž největší zaznamenal hostující Urban, který nastřelil tyč a domácí Řezníček, který po lobu brankáře, poslal míč do břevna. První půle už se blížila ke svému konci, když Řezníček vyslal po levém křídle Líňu a ten první trefou v novém ročníku poslal domácí do vedení. Po změně stran se utkání opět přelévalo ze strany na stranu a diváci viděli opět velké množství příležitostí na obou stranách. Za hosty pálil tvrdě, ale jen do břevna Urban a hlavičku domácího Řezníčka zase vytáhl parádním zákrokem gólman Sedlář. Skóre se změnilo v 63 minutě po rohu Čaníka, který trefou přímo z rohu navýšil skóre na 2:0 a tentýž hráč přidal o tři minuty později branku na 3:0. To už hosté působily odevzdaným dojmem a jen díky brankáři, který vytáhl několik pohotových zákroků, skóre na jejich kontě nenarůstalo. Jakousi pomyslnou jiskřičku naděje vykřesal v 89 minutě Macek, který snížil z pohledu hostů na 1:3, ale tu o minutu později definitivně uhasil Dokoupil, který dorazil vyražený míč po trestném kopu výborně hrajícího Čaníka. Domácí tak vstoupili do sezóny vítězstvím 4:1. GRATULUJEME 


Přípravné utkání

V sobotu 6.8.2022 sehrálo naše mužstvo první přípravné utkání před novou sezónou. Soupeřem našim hráčům byli fotbalisté z Tovačova. Mladý a jistě ambiciózní tým soupeře vstoupil do utkání velice aktivně a poměrně brzy vedl 2:0. Naši borci však, věrni svým tradicím, svůj boj nevzdali a ještě do poločasu vývoj utkání otočili. Tradičně velké množství diváků vidělo opravdu bláznivé utkání, v němž se z vítězství v poměru 7:6 nakonec radoval domácí tým.